CZYSTE ULICE:

W centrum miasta Bielsko-Biała do sprzątania ulic Spółdzielnia Socjalna Synergia wykorzystuje elektryczny, samobierzny, bardzo cichy i ergonomiczny odkurzacz miejski. Jego istotną zaletą jest prosta obsługa przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń. Usuwa on wszelkie odpady takie jak niedopałki papierosów, puszki, butelki, odchody zwierzęce, liście. Odkurzacz jest zwrotny i łatwy w obsłudze, ergonomiczny i niezwykle cichy, a co najważniejsze może pracować w porze nocnej. Posiada długą żywotność akumulatorów, przy tym jest przyjazny dla środowiska. Odkurzacz posiada skuteczny filtr przeciwpyłowy – wyjątkowa skuteczność filtracji (filtr o pow. 24 m2), która sprawia, że powietrze wylotowe jest czystsze niż to, którym oddychamy. Przyjazny dla środowiska: w 100% elektryczny, nie emituje CO2. Do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń stosowane są akumulatorowe myjki ciśnieniowe.

CZYSTE URZĘDY:

W budynkach objętych umową na utrzymanie czystości wprowadzono automatyczne dozowniki do stosowanej chemii, co wiąże się ze zwiększeniem bezpieczeństwa pracy dla personelu. Wartością dodatkową wynikającą z wprowadzenia dozowników jest pomoc doradcy handlowego, pełne wsparcie techniczne oraz dodatkowe szkolenia dla pracowników, które podnoszą ich kwalifikacje. Do wykonywania usługi wewnątrz budynków stosowane są także szorowarki przemysłowe, jak i kompaktowe do doczyszczania powierzchni biurowych.

ZIELONE MIASTO:

Do zakresu świadczonej usługi należą prace porządkowe, w tym sprzątanie powierzchniowe rozrzucnych odpadów w obszarze wyznaczonego terenu, koszenie traw i chwastów, wycinka drzew niewymagających zezwolenia na wycinkę, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 16.04.2004 r. o ochronie przyrody. Ponadto usuwaie i przycinanie krzewów oraz wywrotu i złomu drzewa. Spółdzielnia wykonuje także prace przygotowawcze polegające na zabezpieczeniu drzew i innej roślinności przed ewentualnym ich uszkodzeniem.